IMAporter – nová čtečka s podporou NFC a Bluetooth Smart

Naše společnost IMA s.r.o. právě uvedla na trh novou bezkontaktní čtečku IMAporter s technickým označením RSW.04-B, která kromě podpory NFC umožňuje otevírat dveře také pomocí technologie Bluetooth Smart.

Tuto funkci uvítají především uživatele iOS (Apple) zařízení a všichni další uživatelé, kteří nemají zařízení podporující NFC. Identifikace prostřednictvím Bluetooth Smart je užitečná především pro místa, kde je praktická identifikace uživatele na delší vzdálenost (až 30m).

IMAporter - novinka na trhu s bezkontaktními technologiemi

Funkce a využití
Společně s mobilní aplikací tvoří čtečka RSW.04-B unikátní systém nazvaný IMAporter, který umožňuje otevírání dveří pomocí chytrého mobilního telefonu.
Systém je vhodný jak pro rozšíření možností stávajících přístupových, docházkových a jiných identifikačních systémů, tak pro ovládání jednotlivých vstupů. Využití nachází jak ve velkých korporacích pro řízení přístupu, či kontrolu docházky, tak u jednotlivců pro ovládání jednotlivých vstupů do bytů, domů, garáží apod.

Identifikace uživatele
Zatímco identifikace uživatele pomocí NFC probíhá zcela klasicky přiložením mobilního telefonu ke čtečce na vzdálenost několika centimetrů po dobu necelé sekundy, identifikace prostřednictvím BT Smart probíhá přiblížením mobilního telefonu na určenou vzdálenost, kterou si uživatel sám nastaví. Je možné nastavit ověření identity také použitím funkce PIN kódu.

V obou případech telefon sám rozpozná, že se jedná o systém IMAporter a automaticky spustí aplikaci, pomocí které odešle identifikační údaje do systému. Identifikace pomocí bezkontaktních médií probíhá zcela standardně. Systém umožňuje kombinovat oba způsoby identifikace a zajistit tak plynulý přechod od bezkontaktních karet k NFC nebo BT Smart identifikaci.